KęKę(rocznik ’83) jest jedną ze świeżych twarzy w polskim rapie, która na przełomie 4 lat bardzo mocno ugruntowała sobie pozycje wśród słuchaczy i zbudowała szacunek na scenie.

Jeden z Asów Aptaunu, uczestnik drugiej części Popkiller Młode Wilki, do niedawna jeden z czołowych raperów Prosto (dziś działa niezależnie), charyzmatyczny, szczery, a zarazem prosty i naturalny – cały Kędzior. Najpopularniejszy listonosz na terenie kraju rozpoczął swoją działalność w okolicach 2007 roku nagrywając numery w radomskim podziemiu. Po dwóch wyżej wspomnianych akcjach KęKę w 2013 roku dołączył do Prosto.
W jego dyskografii znajdziemy rzeczy – „Takie rzeczy” (2013) i „Nowe rzeczy”(2015). Dwie płyty, które wywołały ogromne poruszenie na scenie. Obydwie w czasie premiery znalazły się w TOP 3 Olisu i zdobyły wyróżnienia – „Nowe rzeczy” platynową płytę, „Takie rzeczy” złotą! W 2016 roku KęKę rozpoczął działalność na własną rękę. Jego trzecia płyta – „Trzecie rzeczy” ukaże się nakładem wytwórni Takie Rzeczy Label.